fbpx

+370 614 22227

​info@interogym.lt

Nepilnametis sporto klube. Ką reikia žinoti?

Užuot sėdėję namuose ant sofos su planšetiniu kompiuteriu, jaunimas vis dažniau renkasi aktyvų laisvalaikį ir krauna krepšius į sporto sales. Dažnu atveju tai daroma per anksti arba netaisyklingai. Kokiame amžiuje keliauti į sporto klubą saugu? Kokias treniruotes derėtų rinktis?

Neskubėti – visada geriausias pasirinkimas

Sporto klube Intero GYM laukiamas jaunimas nuo 14 metų amžiaus. Būtent tokiame amžiuje yra laikoma, kad nepilnametis gali savarankiškai naudotis inventoriumi, sugebėti laikytis sporto klubo vidaus tvarkos taisyklių ir atsakyti už savo elgesį. Nepaisant to, tėvų ar globėjų sutikimas yra būtinas. Tėvai turi įvertinti vaiko sveikatos būklę ir jo savarankiškumą, kaip elgtis viešoje vietoje. Dažnu atveju pasitaiko situacijų, kai lankytis sporto klube jaunimo tarpe tampa tarsi savotiška mada ar judėjimu ir jaunimo grupelėse atsiranda ir jaunesnių draugų, kurie prašosi įleidžiami į klubus. 12-13 metų amžiaus vaikams čia dar ne vieta. Kodėl? Jauname amžiuje vaikų organizmai auga ir formuojasi. Ne laiku ir netaisyklingai pritaikius pratimus galima padaryti daugiau žalos, nei naudos. Blogiausiu atveju net sutrikdyti augimą. Todėl skubėti tikrai neverta. Vietoje sporto klubo geriau parinkite pagal vaikų amžių pritaikytus būrelius.

Kokias treniruotes rinktis?

Labai svarbu kartu su tėvais nuspręsti, ką nepilnametis veiks sporto klube. Lengva mankšta ar grupinės treniruotės – puikus pasirinkimas ir beje ganėtinai saugus. Apkraunančios sporto šakos ar sunkumų kilnojimas rekomenduojamas vėlesnėje paauglystėje sulaukus 16-18 metų. Todėl visuomet rekomenduojame pradedant leisti nepilnametį į sporto klubą užsisakyti asmeninio trenerio paslaugas. Treneris įvertins vaiko fizines galimybes, sudarys asmeninę programą, parodys ir pamokys, kaip pratimus atlikti taisyklingai ir sau nepakenkti. Itin platus grupinių treniruočių tinklelis taip pat puikus pasirinkimas.

Reikalingas tėvų sutikimas

Sporto klube Intero GYM galioja taisyklė, kad kiekvieną kartą įsigyjant narystę nepilnamečiui privalomas tėvų sutikimas. Šią formą tėveliai pildo kas kartą pratęsiant narystes. Taip pat vaikams pageidaujant apsilankyti tik vieną kartą ar pasibandyti. Speciali forma išduodama klubo administracijoje. Taip pat, Jūsų patogumui, nuo šiol šią formą galima atsisiųsti iš mūsų internetinės svetainės, atsispausdinti ir atsinešti atvykstant.

Galiausiai labai svarbu, kad ne tik nepilnametis, tačiau ir vaiko tėvai suprastų, kad sporto klubas – tai ne žaidimų aikštelė. Ir auklių čia nėra. Kartais galbūt net nesusimastome, kad profesionali sporto salė gali būti netiesiogiai pavojinga Jūsų vaikams. Čia daug sunkių svorių, kitos įvairios įrangos. Todėl būkime atsakingi. Intero GYM asmeninių trenerių komanda visuomet pasiruošusi Jums padėti.

Patiko straipsnis?

Pasidalinti Facebook
Pasidalinti LinkedIn

Rašyti komentarą