fbpx

+370 614 22227

​info@interogym.lt

10 netikėtų priežasčių, kodėl turėtumėte pradėti žaisti stalo tenisą

Žinau, apie ką pagalvosite: jūs nežaidėte stalo teniso nuo tada, kai 10-oje klasėje buvote moksleivis? Tai fantastiškas „retro“ sportas ir ne tas, kuriuo dauguma žmonių užsiima nuolat.

Gera matyti, kad ši sporto šaka sulaukė atgimimo! Sporto klube Intero GYM kuriasi ir plečiasi vis didesnė stalo tniso žaidėjų bendruomenė. Žaidėjai ne tik fiziškai išsikrauna, tačiau kuria socialinį ratą. Jei manote, kad stalo tenisas yra tik lengvas žaidimas laiko praleidimui, pagalvokite dar kartą.

 

Sportas turi visų rūšių fizinių, smegenų ir emocinių privalumų. Štai net 10 priežaščių, kodėl rinktis šią sporto rūšį:

 

  1. Lavina psichinį aštrumą

Stalo tenise yra labai svarbus greitis, kamuoliuko sukimasis ir krypčių išdėstymas. Profesionalūs žaidėjai yra labai įgudę sukurti priešininkui galvosūkius, susijusius su šiomis trimis savybėmis.

 

  1. Pagerina refleksus

Dėl greito, trumpo nuotolio sporto pobūdžio, pagerėja ir didieji, ir smulkieji raumenų judesiai. Žaidimas išsiskiria įtampos ir poilsio pliūpsniais, dėl kurių greitai vystosi raumenys.

 

  1. Žaidimas gerina rankų ir akių koordinaciją

Tai taip pat skatina psichinį budrumą, susikaupimą ir taktinę strategiją. Tai yra puikus žaidimas jaunesniems žaidėjams, norint sustiprinti savo refleksus, o vyresnio amžiaus žmonėms – patobulinti taktiką.

 

  1. Puikiai tinka sąnariams

Ar jums buvo atlikta kelio operacija, nugaros problemos, pavargote sukti kulkšnis? Išbandykite stalo tenisą. Tai puikus būdas pagerinti kojų, rankų ir širdies pajėgumą neapkraunant sąnarių.

 

  1. Stalo tenisas degina kalorijas

68 kg sveriantis žmogus valandą žaisdamas stalo tenisą gali sudeginti 272 kalorijas. Atsižvelgiant į tai, kad sportas yra įdomus ir sukelia priklausomybę, tai gali būti įdomus ir paprastas būdas sudeginti kalorijas.

 

  1. Kuria socialinę bendruomenę

Nesvarbu, ar žaidžiate bendruomenės centre, ar namuose su draugais, stalo tenisas yra puikus būdas bendrauti su kitais žmonėmis. Kadangi žaidimą gali žaisti jauni ir seni žmonės, tai gali padėti pagerinti bendravimą ir kurti santykius, nepriklausomai nuo amžiaus.

 

  1. Išlaiko jūsų smegenis aštrias

Žaidžiant stalo tenisą, akivaizdžiai padidėja motoriniai įgūdžiai ir pažinimo suvokimas, po to, kai Japonijoje buvo atlikti preliminarūs klinikiniai tyrimai, nustatyta, kad stalo tenisas žymiai padidina kraujo tekėjimą į smegenis ir netgi gali užkirsti kelią dimencijai.

 

  1. Stimuliuoja įvairias smegenų dalis

Numatydamas priešininko smūgį, žaidėjas kuria strategiją. Aerobinis fizinis žaidimas stimuliuoja hipokampą – smegenų dalį, kuri yra atsakinga už tai, kad mes galėtume formuoti ir išlaikyti ilgalaikius faktus ir įvykius.

 

  1. Pagerina pusiausvyrą

Išlaikyti pusiausvyrą ir sugebėti greitai pakeisti kryptį yra raktas į sėkmę stalo teniso „ralyje“. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms.

 

  1. Pagerina koordinaciją

Sekant kamuoliuką, kai jis greitai juda link jūsų, ir sekant jo trajektoriją, kai varžovas pataiko, tai padeda pagerinti rankų ir akių koordinaciją.

 

Jei iki šiol dvejojote, ar galite žaisti stalo tenisą – atėjo laikas kreiptis į sporto klubo administraciją ir prisijungti dabar!

 

Stalo teniso bendruomenė bendrauja šioje Facebook grupėje – https://www.facebook.com/groups/interogymstalotenisas

Patiko straipsnis?

Pasidalinti Facebook
Pasidalinti LinkedIn

Rašyti komentarą